| Home | Homeopatie | Masáže | Historie |Fotogalerie |

 
 
 
 

Výběr z některých Vašich dotazů    
(dotazy jsou kráceny)
Nenajdete –li ve výběru Váš problém, zkuste si přečíst všechny odpovědi. Můžete zde najít užitečné rady i pro Vás. Odpovědi na další otázky najdete i v odkazu Homeopatie či Historie. 
O kratší radu pište na: hanbr@seznam.cz

Kombinace homeopatických a jiných léků, imunita
Chci se zeptat, jestli při léčbě homeopatickým přípravkem Oscilococcinum lze kombinovat léky snižující horečku, např. Paralen, Coldrex, a taky léky tlumícími bolest, např. Dolgit, Brufen, atd. Díky za odpověď.
V zásadě je to zbytečné, kontraproduktivní. Pokud je homeopatický lék dobře vybrán, horečka se sníží automaticky. Reakce na homeopatický lék při akutní nemoci by měla být velmi rychlá, od několika minut do několika hodin. Čekat déle je většinou zbytečné, lepší je vybrat vhodnější lék.
Pozor, je naprosto zásadní rozdíl mezi působením alopatických léků, jako je třeba Coldrex, Paralen, Brufen, atd. a léků homeopatických. Léky alopatické působí jen proti snížení horečky. Kdežto léky homeopatické mají mnohem komplexnější působení. Homeopatika okamžitě stimulují vlastní imunitní systém, který sám zahájí všechny potřebné úkony, vedoucí k rychlému uzdravení. Při léčbě homeopatiky nedochází k žádným poškozením, která případně mohou nastat po léčbě chemickým lékem. (Např. poškození střevní mikroflóry při léčbě antibiotiky, apod). Nemoci se neopakují. Také léky jsou levnější, užívání je příjemnější a trvá po mnohem kratší dobu. Často není potřeba návštěv lékaře.


Angína

Dobrý den, narazila jsem na vaši adresu, když jsem hledala po internetu návod, jak se zbavit angíny bez antibiotik. Dnes je to týden, co moje dcera dobrala penicilin, 2 dny chodila do školy a už je tu zpátky známá bolest v krku a já už NECHCI jít k lékaři. Letos již antibiotika měla 3x, lékař mi vysvětluje, že má oslabenou imunitu a když tam s ní zase půjdu, odneseme si opět další, silnější antibiotika. Pokud chci dítě léčit homeopaticky, musím vždy osobně k homeopatovi?
Dnes jsem ji nechala doma, hodně jí bolí v krku, ale teplotu má jen 36,9 st., pravděpodobně se jí angína vrací, uleví se jí při pití studené vody. Je přístupná všem metodám, které by jí ulevily - kloktání, zábaly. Prosím, poraďte mi, homeopatické léky zná a umí je užívat.

K homeopatovi vždy jít nemusíte, protože existuje spousta dobrých příruček akutní homeopatické léčby, kterou po nastudování lehce zvládne i laik. K homeopatovi (v naší zemi) se chodí většinou s chronickými problémy, jako jsou např. ty dceřiny opakované angíny, oslabená imunita, a podobně, se kterými si laik již neporadí. Na to je potřeba roky HOMEOPATICKÉHO studia.
Váš akutní problém lze rychle a elegantně vyřešit. Pokud bolest mizí po vypití studeného nápoje, můžete zkusit např. lék Phytolacca. Existují ale i další léky, které lze použít a jejichž bolest se zmírňuje po vypití studené vody. Proto je potřeba zjistit další symptomy. Jak vypadá jazyk, dech, mandle, pocení, atd. Podle toho lze vybrat lék přesněji. Kloktat lze např. měsíčkovou tinkturou nebo šalvějí. Zábaly jsou výborná věc, ale ne vždy a ne pro každého. Přečtěte si na mých stránkách odkaz Historie, kde píši o svých zkušenostech s akutní léčbou, zejména angín, podrobněji.
Navštivte zkušeného homeopata v místě Vašeho bydliště (např. ze Seznamu homeopatů na
www.alternativa.cz
)., který Vám pomůže.

vážné onemocnění
Máte nějaké zkušenosti i s vážnými onemocněními? Může mi homeopatie pomoci?

Ano, mám zkušenosti s vážnými onemocněními léčenými homeopaticky. Ve vlastní rodině, osobní, i s klienty. Homeopatie pomůže vždy. Je potřeba zkušenost, rychlost i trpělivost.

Bolesti zubů
Slyšel jsem o homeopatickém léku, který pomůže na bolest zubu okamžitě a bolest se pak již nevrací. Můžete mi poradit, jak se tento lék jmenuje? (Je to lék obsahujíci třezalku)
Lék se jmenuje Hypericum a pomáhá opravdu od velice silných bolestí. Ovšem na bolesti zubů existuje mnohem více dalších léků. Výběr správného léku pak záleží na symptomech.

Záněty močového měchýře
Prosím o radu, už několik let trpím na záněty močového měchýře, mám při nich velké bolesti, pálení a řezání. Léky od lékaře mi vždy uleví, ale stále se mi to opakuje. Letos to mám už počtvrté, jsem z toho unavená, naštvaná a velice nešťastná. Co mám dělat?
S léčbou podobných problémů si homeopatie dokáže rychle poradit.
Výborný akutní lék na zánět močového měchýře se jmenuje Cantharis. Např. 3-4x denně 2 kuličky léku třeba v ředění 9CH, se zlepšením lék vždy přestávejte brát. Takže ideálně první den 3-4x denně, druhý den třeba již jen 2-3x, třetí den již jen jednou. Lék se s vymizením příznaků vždy musí přestat brát, takže nikdy ne vybrat celou tubu! Vždy záleží na okolnostech, poraďte se nejlépe s nějakou dobrou knižní příručkou homeopatické léčby. Léků je totiž více a pro výběr správného léku jsou důležité symptomy.
Ve Vašem případě je ale naprosto nutná celková léčba, neváhejte a navštivte urychleně dobrého homeopata. Ten Vám Váš problém pomůže vyřešit tak, aby se záněty neopakovaly.

Candida
Nevím co mám dělat, pořád se mi opakuje gynekologický problém, svědění a výtoky. Bylo to diagnostikováno jako candida albicans. Připadám si hrozně, skoro každý měsíc se mi to vrací, beru na to léky a lékař mi řekl, že mám být trpělivá, ale já už dál nemůžu. Kamarádka mi řekla, že na to prý pomůže homeopatie. Moc tomu nevěřím, ale třeba mi poradíte.
Věřte tomu, protože je to nyní velmi častý problém, se kterým se chodí k homeopatům a vždy se podaří dosáhnout zlepšení. Takže lze to řešit a jde to poměrně dobře a bezbolestně. V tomto případě je ale nutná návštěva homeopata, neváhejte s objednáním. Léčba musí být systematická, komplexní, dlouhodobá, aby se obtíže nevrátily.

Menstruace
Kromě toho, že to mívám celý život nepravidelně a s bolestmi, tak ještě navíc v poslední době hodně a dlouho krvácím, krev obsahuje sraženiny. Je mi 40 let a myslím, že už mi začíná přechod, protože to mám čím dál nepravidelněji. Lékař se mi vysmál, že prý je ještě brzo, vždy mi dá buď injekci nebo jsem na to brala léky. Prý budu muset jít možná na kyretáž, ale já tohle nechci a chci tomu všemu raději předejít. Měla bych prý brát hormony, ale to nechci, za svůj život už jsem snědla víc léků než bych chtěla, takže si nechci zdraví kazit ještě víc. Navíc moje maminka i moje babička přestaly mít měsíčky taky kolem 40 let, takže lékaři už moc nevěřím. Nevím, jestli mi můžete poradit, jestli je na to homeopatie dobrá, ale velice byste mi pomohla. Předem moc děkuji.
Toto je další častý problém, který také lze krásně a rychle upravit homeopatickými léky, bez kyretáže a bez hormonů. Můžete bez obav vyzkoušet lék Sabina 9CH, 2 kuličky 3x denně první den. Druhý den bude naprosto jasné, zda lék zabral či ne. Pokud ano, stačí už jen 2 kuličky ráno a třeba i večer. Déle jej neberte. To většinou opravdu úplně stačí. Pokud lék nezabere do druhého dne, existuje spousta dalších, které zjistíte sama buď z příručky akutní homeopatické léčby nebo můžete navštívit homeopata.
Osobně doporučuji objednat se k homeopatovi, který Vám pomůže jak s bolestmi i nepravidelnostmi v měsíčním cyklu, tak s případnými přechodovými problémy. Homeopatie tyto věci řeší bez jakýchkoli vedlejších účinků  a trvale. A s úctou ke klientovi.
A ano, máte pravdu, můžete už klidně být v počínajícím přechodu. U spousty žen to bývá o něco později, ale není tomu tak vždy, jak je naprosto evidentní z případu Vaší maminky i babičky. Zdá se, že ženská větev Vaší rodiny má k tomu sklon. (Říká se tomu jinak i dědičnost, chcete-li). Toto by měl vystudovaný odborný lékař brát v úvahu.

Nespavost
Co mám dělat s nespavostí, existuje na to i nějaký homeopatický lék?
Ano, existuje na to dokonce spousta vynikajících homeopatických léků. Jak akutních, tak i chronických. Protože toto ale často bývá komplexnější problém, objednejte se na homeopatii. Jen tak se můžete svých potíží trvale zbavit.

Malé sebevědomí a úzkost
Mám problém, který asi nebývá moc častý a snad prý to nějak řeší i homeopatie. Myslíte, že se dá pomoci s malým sebevědomím a úzkostí s vystupováním na veřejnosti?
Váš problém je častější než trojlístek mezi jetelinou. Homeopatie je nádherná v tom, že rychle řeší nejen problémy těla, ale i duše. Chce to ale objednat se, důvěřovat homeopatovi, a klidně čekat rychlé a trvalé zlepšení.

Únava a snížená imunita
Bývám často nemocná, mám laboratorně zjištěn mírný pokles imunity. Protože jsem často v pracovní neschopnosti, mám kvůli tomu problémy v práci. Já ale musím nemoci vždy vyležet a tak je to teď pro mě neřešitelný problém.
Využívala jsem už i nějaká imunostimulancia, ale nic nepomohlo. Četla jsem o nějaké konstituční homeopatické léčbě, takže můj dotaz zní, co to je a zda se s tím dá něco udělat.

Ano, dá. Objednejte se a brzy uvidíte ten rozdíl.
Konstituční léčba je vlastně léčba chronických potíží s cílem vyřešit sklon člověka k opakování nemocí. Po zdařené homeopatické léčbě se nemoci již nevracejí.


                                     hanbr@seznam.cz                                   
Homeopatická poradna Simillimum               Hana Bartošová